STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

:: Wieści z Prasanthi Nilajam

powrót do Wieści z Prasanthi Nilajam30 grudnia 2014 r.

Drodzy Bracia i Siostry!

Pełne miłości Sai Ram dla Was wszystkich.

Życzę Wam szczęśliwego i świętego Nowego Roku 2015, pełnego miłości, pokoju, harmonii i błogości. Wszyscy nie możemy się doczekać szczęśliwego i spokojnego życia, a droga do tego celu, jak wyjaśnił to Swami, jest po prostu taka: "Szczęście to zjednoczenie się z Bogiem". Namawia nas, abyśmy zawsze byli szczęśliwi i radośni.

Swami wskazał nam drogę do doświadczenia wiecznej błogości. Pokazał nam ścieżkę wiodącą przez ponad półtora tysiąca boskich dyskursów i swoich tekstów. Są one dostępne w formie książek oraz nagrań audio i wideo, a wszystkie pozycje z serii "Wahini" można nabyć jako ebooki. Miłość, jaką darzy nas Swami, jest nieograniczona i niezgłębiona.

Otrzymując tak obficie jego łaskę i miłość, jak możemy wyrazić naszą miłość i wdzięczność dla Pana o nieskończonym współczuciu, dla naszego boskiego opiekuna, naszego guru, a także dla naszej boskiej matki i ojca?

Jego imię, postać i lile

Musimy zawsze go kochać całym sercem, umysłem, duszą i ze wszystkich sił oraz nieustannie intonować jego słodkie, boskie imię, które jest najlepszym środkiem oczyszczającym nasze serca. Gdy wypowiadamy jego imię z miłością, kontemplując jego piękną, zachwycającą boską postać, dostrajamy się do niego, co oczyszcza nasze serca. Powinniśmy również czytać i zagłębić się w jego cudowne, boskie lile (gry), które zostały spisane w niezliczonych książkach przez wielu wielbicieli jako "Sathya Sai Bhagawatam". Czytanie "Sathya Sai Bhagawatam", w połączeniu z kontemplacją boskiego imienia, sprawia, że nasze serca stają się czyste i uświęcone. W Biblii zostało powiedziane: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Swami powiedział, że czystość jest oświeceniem. Jeśli kochamy Pana, ważne jest, że żywimy głęboką tęsknotę i pełne oddanie, tak aby kochanie Go i służenie Mu stało się najwyższym priorytetem w naszym życiu. Kiedyś zapytałem Swamiego: "Skąd wiemy, że jesteśmy oddani?". Odpowiedział: "Jesteś oddany, jeśli wyrażasz wielką tęsknotę za Panem".

Jego nauki

Innym sposobem na wyrażenie naszej wdzięczności Bhagawanowi jest wnikliwe studiowanie jego nauk. Chociaż istotne jest studiowanie nauk Swamiego, to ważniejsze jest praktykowanie jego zaleceń w codziennym życiu. Stosownie do tego, udostępniliśmy przewodniki "Miłość" i "Bezinteresowna służba", stanowiące główne filary jego nauk. Swami mówi, że najlepszym sposobem rozpowszechniania jego słów jest dla nas uczynienie swojego życia jego przesłaniem, dzięki prowadzeniu życia pełnego miłości, współczucia i bezinteresownej służby. Zanurzmy się głęboko w jego nauki, praktykujmy je, oczyszczajmy swoje serca i świećmy jak latarnie światła na morzu ziemskiej ciemności.

Jego dzieła

Wreszcie chciałbym podkreślić, że powinniśmy wyrazić naszą wdzięczność Bhagawanowi, wykonując pracę, która sprawia mu radość. Swami mówi: "Ręce, które służą, są świętsze niż usta, które się modlą". Powiedział również, że przejawia się wszędzie tam, gdzie wypełniana jest jego praca. Widzieliśmy wiele przykładów ludzi doświadczających obecności Swamiego w trakcie zaangażowania w jego dzieło. Jesteśmy naprawdę błogosławieni, że mamy Organizację Sathya Sai, instytuty edukacyjne i medyczne Bhagawana, ogólnoświatowe programy humanitarne oraz inne możliwości, będące częścią jego misji. Swami zaplanował i zainicjował te projekty, położył pod nie fundamenty, rozpoczął je i nimi kierował, a także poczynił przygotowania do ich kontynuowania. Naszym obowiązkiem jako jego dzieci jest wspierać te instytucje, wnosząc swój wkład i poświęcając swoją energię, zdolności i inne środki, abyśmy mogli być częścią wspaniałej misji awatara.

Znaczące jest też to, że pracujemy w jedności i w harmonii, jak bracia i siostry, służąc naszemu boskiemu ojcu i matce, Panu Sai. Swami mówi: "Jedność to boskość", a my doświadczymy obecności i prowadzenia Swamiego tylko wtedy, gdy będziemy pracować jako jeden organizm. Gdy wykonujemy jego pracę, istotne jest unikanie współzawodnictwa, zazdrości i rywalizacji. Swami nie pochwala wystawności, sztuczności, jak również ostentacji i zachęca nas do pracy z miłością, pokorą i jednością oraz do ofiarowania mu owoców swojego działania. Podejmowane w tym duchu wysiłki prowadzą nas do duchowej transformacji i ostatecznie do samorealizacji.

Swami powiedział, że jego dzieło i boska misja będzie kontynuowana z nami lub bez nas. Bracia i siostry, wykorzystajmy tę świętą szansę w tym życiu, przyznajmy pierwszeństwo boskiej pracy i poświęćmy się boskiej misji całym swoim sercem, duszą, umysłem i ze wszystkich sił.

Kochajmy go z całego serca, ofiarujmy siebie i swoje życie u jego boskich lotosowych stóp, praktykujmy jego nauki i służmy mu aż do ostatniego tchnienia.

Pamiętajmy, że głównym celem Organizacji Sathya Sai i wszystkich praktyk duchowych jest uświadomienie sobie własnej wrodzonej boskości.

Starajmy się w każdej chwili osiągnąć ten cel i pamiętajmy o boskim wezwaniu - wstań, obudź się i nie ustawaj, dopóki nie osiągniesz celu.

Modlę się do Swamiego, aby błogosławił nas wszystkich w tym dążeniu i obdarzał nas swoją boską łaską, abyśmy mogli z powodzeniem osiągnąć wskazany przez niego cel. Dziękuję.

Dżej Sai Ram!

Z miłością w służbie Sai
dr Narendranath Reddy (M.D.)
przewodniczący Rady Prasanthi

Tłum. Dawid Kozioł
styczeń 2015

Źródło:
www.sathyasai.org

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai