STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

:: Wieści z Prasanthi Nilajam

powrót do Wieści z Prasanthi Nilajam
Nowy Rok 2021 - sześć praktyk duchowych


30 grudnia 2020 r.


Drodzy Bracia i Siostry!

Życzę wszystkim szczęśliwego i świętego Nowego Roku 2021 pełnego miłości, pokoju i błogości. Jesteśmy błogosławieni i szczęśliwi, że żyjemy w czasach awatara kalijugi, Bhagawana Śri Sathya Sai Baby, który jest inkarnacją miłości i który wskazuje nam cel i sens ludzkiego życia. Swami uczył nas, że jesteśmy ucieleśnieniem boskiej miłości i pokazał nam, jak żyć w miłości.

Swami jest naszym pocieszeniem i fundamentem

Przyszedł czas, abyśmy spojrzeli wstecz na rok 2020 i wyrazili wdzięczność naszemu Panu za to, że jest naszym mocnym fundamentem, naszym pocieszeniem i naszym przewodnikiem w tych trudnych czasach. Być może zastanawiacie się, jak mamy wyrazić wdzięczność za rok 2020, biorąc pod uwagę wszystkie wyzwania, jakim musieliśmy sprostać - zgodnie ze słowami świętych pism wszystko dzieje się z woli Boga i wyłącznie dla naszego dobra. Jeśli mamy wiarę i ufność w Swamiego, który jest zawsze z nami, możemy żyć bez lęku, przyjmując wszystko jako jego dar. Swami obdarza nas hartem ducha. Duchowość to nie wolność od trudności, lecz umiejętność zachowania spokoju w trudnych chwilach dzięki boskiej łasce.

Sadhana w czasie pandemii: Służba człowiekowi jest służbą Bogu

Swami mówi, że sadhana to wewnętrzna ścieżka. Wielu ludzi obecną sytuację pandemii traktuje jak okazję, aby zwrócić się do wnętrza - SAI znaczy patrz zawsze do wnętrza (See Always Inside), a BABA - istnienie, świadomość, błogość, atma (Being, Awareness, Bliss, Atma). W czasie pandemii jako Organizacja służyliśmy społeczeństwu na wszelkie możliwe sposoby, dziękując Bogu za szansę, jaką nam dał.

Nasz zespół wolontariuszy Sai, lekarzy i pielęgniarek, instrumentów miłości Sai, zapewnił opiekę medyczną chorym ludziom. Lekarze psychiatrzy udzielali młodym dorosłym i innym osobom tak bardzo potrzebnego wsparcia, aby mogli oni poradzić sobie z depresją, niepokojem, lękiem i stresem. W wielu przypadkach uratowali im życie.

Ponadto wielbiciele Sai dostarczali jedzenie dla głodnych i zaspokajali ich inne potrzeby. Dla przykładu w Afryce rozdali kilka ton żywności w 11 krajach, wypełniając służbę dla tysięcy potrzebujących. Międzynarodowa Organizacja Sathya Sai (MOSS) w Rosji, Wenezueli, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nepalu, w Brazylii i w wielu innych krajach, zapewniła ludziom wodę pitną i artykuły pierwszej potrzeby. Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, wolontariusze rozdawali ręcznie wykonane maski i środki ochrony indywidualnej w Australii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, w Tajlandii i w wielu innych krajach.

Programy w Internecie: krzewienie miłości i jedności

Aby przekazywać informacje o pandemii, MOSS zorganizowała konferencję w Internecie, by dzielić się ze społeczeństwem najnowszymi wiadomościami od lekarzy-specjalistów w celu obalenia mitów i podania faktów na temat COVID-19, a także najlepszych sposobów na uchronienie się przed tą poważną chorobą.

Swami dał nam również możliwość zorganizowania światowych programów w Internecie, które zgromadziły setki tysięcy ludzi, aby dzielić się jego miłością, jego przesłaniem, książkami, opowieściami o transformacji oraz różnymi przedstawieniami kulturalnymi i muzycznymi. Wirtualne programy rozpoczęły się w czerwcu 2020 roku od Akhanda Gajatri, które przeprowadziliśmy trzy razy w ciągu roku. Później uroczyście obchodziliśmy Gurupurnimę, Akhanda Bhadżan, Święto Pań, 95. urodziny Swamiego i Boże Narodzenie. Te inspirujące uroczystości w Internecie połączyły ludzi ze wszystkich zakątków świata, którzy czuli się zjednoczeni ze Swamim oraz cieszyli się jego obecnością, miłością i łaską.

Czystość to oświecenie

Swami przekonuje nas, że czystość to oświecenie i żebyśmy byli zawsze połączeni z Bogiem. Jednak czasami brak nam tego połączenia z powodu sześciu wewnętrznych wrogów - żądzy, chciwości, złości, przywiązania, zazdrości i pychy - co ogranicza boską miłość. Jednak Swami także wskazuje nam, jak mamy pozbyć się tych sześciu wrogów za pomocą sześciu praktyk duchowych. Sześć praktyk duchowych

Sześć praktyk duchowych

Bracia i Siostry, uświęcajmy każdą chwilę naszego życia boskimi myślami, słowami i czynami oraz ofiarujmy siebie u lotosowych stóp Bhagawana Śri Sathya Sai Baby.

Dżej Sai Ram.

Z miłością w służbie Sai
dr Narendranath Reddy (M.D.)
Przewodniczący Międzynarodowej Organizacji Sathya Sai

(dk)

Źródło:
www.sathyasai.org/letter/2021/newyear
4.01.2021

**Pobierz tekst do druku

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai