STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

:: Wieści z Prasanthi Nilajam

powrót do Wieści z Prasanthi NilajamPamięci Śri Sathya Sai Baby
20 marca 2014 r.
Sai Ram, drodzy bracia i siostry!
Bhagawan Śri Sathya Sai Baba, Pan wszechświata, inkarnował w ludzkiej formie, aby przypomnieć nam, że nasza prawdziwa natura jest boska. On jest ucieleśnieniem czystej, bezinteresownej, bezwarunkowej boskiej miłości, która przekracza wszelkie ograniczenia. Swami pokazał nam, jak kochać i żyć w miłości. Jego życie jest jego przesłaniem.
24 kwietnia każdego roku obchodzimy Dzień Mahasamadhi. Z okazji tego świętego wydarzenia złóżmy hołd, wyraźmy swoją serdeczną wdzięczność Bhagawanowi i ponownie poświęćmy mu nasze życie. Kochajmy go z całego serca, rozumu, duszy i z całej siły oraz praktykujmy jego uniwersalne nauki miłości i służby wszelkiemu stworzeniu. W tym roku w trakcie obchodów tego pomyślnego wydarzenia również będziemy praktykować jedną z jego uniwersalnych nauk, która prowadzi nas do urzeczywistnienia atmy - medytację światła.
Wszystkie ośrodki i grupy Sathya Sai na całym świecie proszone są o zorganizowanie następujących zajęć na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym:

-- medytacja światła (dżjoti)
-- wystąpienia wielbicieli, w których dzielą się swoimi doświadczeniami na chwałę
Śri Sathya Sai Baby i jego misji
-- nabożne śpiewy i bhadżany
-- programy kulturalne
-- występy młodzieży i realizacja przedstawień w ramach programu edukacji Sathya Sai
-- projekty służebne
-- prezentacje multimedialne na temat darszanów, dyskursów i projektów humanitarnych Swamiego.

Swami jasno uczył nas o medytacji światła (dżjoti). Mówił nam, abyśmy przekraczali ograniczenia imienia i formy nałożone przez nasze ciasne umysły na bezimienną, bezforemną, pozbawioną atrybutów, nieskończoną i wieczną rzeczywistość, której częścią jesteśmy. Promień dżjoti, jak mówił Swami, "może wzniecić miliony innych, a sam nie zgaśnie". Ten płomień jest jak miłość Swamiego do nas. Raz jeszcze ofiarujmy nasze widzenie i samych siebie w celu niezłomnego dochowywania wierności jego chwale dzięki medytacji światła w połączeniu z wyżej wspomnianymi programami i działaniami.

Dla inspiracji i boskiego błogosławieństwa dla zaplanowanych na ten dzień zadań, zwracam się z prośbą do wszystkich wielbicieli, aby słuchali złotego głosu naszego pełnego miłości Pana Sathya Sai mówiącego o medytacji światła w dyskursie z 25 maja 1979, przeczytajcie także zapis tego dyskursu oraz wybranych źródeł na temat medytacji światła. Linki do nich znajdują się poniżej. Proszę zwrócić uwagę, że wielkość plików audio jest duża i ich pobranie może zająć trochę czasu.

1. Fragment z boskiego dyskursu o medytacji światła z 25 maja 1979 roku:
  
Dyskurs "Medytacja światła" - PDF

2. Plik audio z powyższym dyskursem:
  Dyskurs "Medytacja światła" - mp3

3. Odsyłacze do medytacji światła:
  sssbpt.info/summershowers/ss1979/ss1979-15.pdf
  sssbpt.info/ssspeaks/volume07/sss07-04.pdf
  sssbpt.info/ssspeaks/volume17/sss17-06.pdf

Wykorzystajcie, proszę, tegoroczny Dzień Mahasamadhi jako okazję do tego, by w zależności od okoliczności rozpocząć lub kontynuować podążanie drogą medytacji światła, jakiej nauczył nas nasz ukochany Bhagawan. Poza innymi działaniami, zachęcam każdy ośrodek Sathya Sai lub kółko studyjne do praktykowania prowadzonej przez Swamiego medytacji światła w ten pomyślny Dzień Mahasamadhi.

Proszę, aby wszyscy wielbiciele Sai z entuzjazmem i z miłością wzięli udział w centralnych, regionalnych i krajowych obchodach tego wydarzenia, jakim jest Dzień Mahasamadhi i dzielili się ze wszystkimi swoją miłością i miłością Sai, w której trwamy. Niech Bhagawan Śri Sathya Sai Baba wciąż obdarza nas swoją łaską i miłością, abyśmy nadal mu służyli aż do ostatniego tchnienia.

Tamaso ma dżjotir gamaja! - Prowadź nas od ciemności do światła!

Dżej Sai Ram!

Z miłością,
dr Narendranath Reddy
przewodniczący Rady Prasanthi

http://www.sathyasai.org/files2014/20140320LetterMahasamadhiDay.pdf

tłum. Ewa SerwańskaCopyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai