STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

:: Wieści z Prasanthi Nilajam

powrót do Wieści z Prasanthi Nilajam
Znaczenie jedności i czystości


(Zapis przesłania wideo dr. Narendranatha Reddy'ego wygłoszonego
z okazji XI Światowej Konferencji w Prasanthi Nilajam)


Link do filmu wideo:
www.youtube.com/watch?v=5_PXG9nDEHM

Dlaczego warto uczestniczyć w światowych prekonferencjach i w Światowej Konferencji?

Wyrażamy naszą miłość i wdzięczność Bhagawanowi, organizując co 5 lat Światową Konferencję w Prasanthi Nilajam. W oczekiwaniu na to wydarzenie Międzynarodowa Organizacja Sathya Sai (MOSS) przeprowadza światowe prekonferencje w wielu krajach na całym świecie. Wielbiciele będą wnikliwie studiować nauki Swamiego, by praktykować je w domu, w ośrodkach Sathya Sai i wezmą ze sobą bogactwo tych informacji, aby podzielić się nim ze swoimi braćmi i siostrami na światowych prekonferencjach i na Światowej Konferencji. Zachęcam Was wszystkich do udziału w tych wydarzeniach i do skorzystania z tych błogosławionych okazji, w których wielbiciele będą szczegółowo dzielili się swoimi doświadczeniami. Odbędą się rozmowy, sesje plenarne i warsztaty oraz wystawy i programy z udziałem dzieci ze skrzydła Edukacji Duchowej Sai (Sai Spiritual Education) i młodych dorosłych. Dzięki temu zagłębimy się w nauki Bhagawana i zastanowimy się nad tym, jak możemy stosować je w praktyce naszego codziennego życia.

Gdzie znajdziemy więcej informacji?

Na naszej oficjalnej stronie internetowej www.sathyasai.org dostępne są dwie publikacje - pierwsza na temat jedności [Unity Is Divinity], a druga na temat czystości [Purity Is Enlightenment]. Zawierają one cytaty z nauk Bhagawana przedstawionych w jego boskich dyskursach i książkach. W Internecie dodaliśmy również linki do jego boskich dyskursów oraz do nagrań audio i wideo. Co jakiś czas będziemy publikować aktualne informacje dotyczące różnych programów, a także zeszyty do ćwiczeń, zbiory opowiadań i inne materiały, które ułatwią dyskusje w kółkach studyjnych. Proszę, abyście zwracali na to szczególną uwagę i sprawdzali bieżące wiadomości na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Dlaczego jedność i czystość są niezbędne?

Każdy z nas pragnie pokoju i szczęścia, którego można doświadczyć jedynie dzięki uświadomieniu sobie naszej prawdziwej wrodzonej boskiej natury, jaką jest boska miłość. Bhagawan Baba zaleca nam praktykowanie jedności i czystości, które są niezbędne do urzeczywistnienia zarówno naszej wrodzonej boskości, jak i boskości istniejącej w całym stworzeniu. Dlatego temat wszystkich naszych prekonferencji, jakie przeprowadzimy w wielu krajach na całym świecie, brzmi "Jedność to boskość - czystość to oświecenie". Ich zwieńczeniem będzie XI Światowa Konferencja, która odbędzie się w listopadzie 2020 roku w Prasanthi Nilajam w trakcie obchodów 95. urodzin Bhagawana Baby.

Jak praktykować jedność i czystość?

Praktykowanie jedności zaczyna się przede wszystkim na poziomie indywidualnym od wprowadzania w życie jedności myśli, słów i czynów. Następnie rozszerzamy tę jedność na dom, społeczeństwo, a w końcu na cały świat. To odpowiedź na pytanie, jak osiągnąć pokój na świecie.

Przejdźmy do czystości. Wyróżniamy dwa rodzaje czystości - czystość zewnętrzną i czystość wewnętrzną. Czystość zewnętrzna dotyczy czystości naszego otoczenia, czystości ciała, mowy, czystości wody, jaką pijemy, powietrza, jakim oddychamy i jedzenia, jakie spożywamy, a także czystości naszego środowiska zewnętrznego. Jednak ważniejsza jest czystość wewnętrzna. To, co przesłania naszą wrodzoną boskość, to zanieczyszczenia. W pierwszej kolejności musimy pozbyć się naszych sześciu wewnętrznych wrogów, mianowicie pragnienia, gniewu, chciwości, przywiązania, zazdrości i pychy, abyśmy mogli doświadczyć czystości.

Swami powiedział: "Czystość to oświecenie", natomiast Jezus oznajmił: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą". Zatem najlepszym sposobem praktykowania czystości jest rozwijanie wielkiej, czystej i bezwarunkowej miłość do Boga oraz wypełnianie bezinteresownej służby dla społeczeństwa, dla wszystkich ludzi i wreszcie dla całego stworzenia. To są drogi bhaktijogi i karmajogi.

(dk is)

Źródło: www.sathyasai.org/announcements/2019-unity-and-purity-message-dr-reddy
22.09.2019

**Pobierz tekst do druku

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai